Skip to main content

Tapahtumat: kategoriat

Evenemang: kategorier

Events: categories

Taiteiden yön tapahtumat listattuina tapahtumakategorian mukaan.
Kaikki Taiteiden yön tapahtumat eivät ole ilmaisia, joten kannattaa tarkastaa hinta ja varaustilanne hyvissä ajoin etukäteen.
Tapahtumia päivitetään niiden saapumisjärjestyksessä.

Konstens natt-evenemangen grupperade enligt kategori.
Alla evenemang under Konstens natt är inte gratis, så det lönar sig att kontrollera eventuella biljettpriser och tillgängligheten av biljetter på förhand.
Evenemangen publiceras i anmälningsordning.

The events of the Night of the Arts by event category.
As not all events of the Night of the Arts are free of charge, please check ticket prices and availability well in advance.
Events are published in order of registration.

Kirjallisuus / Litteratur / Literature

10:00

Taiteiden yö Hansakorttelissa

15:00–20:00

Suomalaisen Kirjakaupan Taiteiden yö

16:00–19:45

Poistokirja- ja poistolevymarkkinat

16:00–22:00

Kadonnut Turku -myyntipiste

16:00–21:00

Åbo Akademis Bibliotek på Konstens natt

17:00–24:00

Taiteiden yö Kansallisen Kirjakaupan talossa

17:00–22:00

Kirjojen yö Sammakon Kirjakaupassa

17:00–21:00

Kirjojen Yö Akateemisessa Kirjakaupassa

17:00–21:00

Bokens natt i Akademiska Bokhandeln

18:00–22:00

Pienkustantajien kirjamyyjäiset

18:00–20:30

Donnerska institutets bibliotek

Kuvataide / Bildkonst / Visual arts

10:00–23:00

Taiteiden yö Brinkkalan galleriassa

12:00–22:00

Taidegrafiikan tuuletus

12:00–21:00

Titanik-galleria

16:00–21:00

Grafiikan yö Joellassa

16:00–21:00

Galleria R. Lindewall

17:00–21:00

Taiteiden yö Taidekappelissa

17:00–21:00

Valokuvanäyttely SININEN

17:00–22:00

Turun taidemuseo

18:00–22:00

Taiteiden yö Aboa Vetus Ars Novassa

18:00–23:00

Taiteiden yö WAMissa

18:00–21:00

Turun Sunnuntaimaalarit Taiteiden yössä

18:00

Proportiones absconditae

19:00–22:00

Taiteen talon Taiteiden yö

19:00–22:00

Konstens natt på Konstens hus

Musiikki / Musik / Music

10:00–22:00

Turun Taiteiden yön Urbaani Levytori

10:00

Taiteiden yö Hansakorttelissa

15:00–19:00

Turun tuomiokirkon Domcafé

16:00–19:45

Poistokirja- ja poistolevymarkkinat

16:00

Viro-keskus Taiteiden yössä

17:00–24:00

Taiteiden yö Kansallisen Kirjakaupan talossa

17:00–21:00

Taiteiden yö Taidekappelissa

17:00–22:00

Turun taidemuseo

Tapahtuma peruttu: Halki-, pinoon- ja poikkitaiteiden Yö

18:00

Tapahtuma peruttu: Halki-, pinoon- ja poikkitaiteiden Yö

18:00

Shanty Singers

18:00

Proportiones absconditae

18:30

Magnus och Thomas Gräsbeck

18:30

Aurorakören

18:30

Tubatänjarna på Humanisticum

19:00

Ballroom Turun Taiteiden yössä

19:00–22:00

Urkumaraton

klo 19:00–21:00

Elämänmakuista musiikkia

19:00

Gunu Kirjastolla

19:00–22:00

Taiteen talon Taiteiden yö

19:00–22:00

Konstens natt på Konstens hus

19:00

ÅK Ensemble

19:00

Duo Arkipelag

19:30

Tubatänjarna på Sibeliusmuseum

19:30

Janne Johnsons minneskonsert

20:00–22:00

Järvisen Korjaamo

20:00–02:00

Kirjakahvilan ja Kinokoplan Taiteiden yö

20:00

The LAW på Konstens natt

20:00

The LAW Taiteiden yössä

20:00

Helena Slama och Marleene Erdmann

20:30

Barbora Xu

20:30

Look, no hands!

21:00

Niklas Winter & Severi Pyysalo duo

21:00

Blåslaget

21:30

Tears Apart – rock’n’soul med stark emotionell laddning

21:30

Tears Apart – vahvaa tulkintaa ja groovaavia melodioita

22:00

Bruce Almighty – plays Springsteen

Näyttämötaide / Scenkonst / Dramatic arts

9:00–05:30

Wiklundin Taiteiden yö

10:00

Taiteiden yö Hansakorttelissa

15:00–19:00

Turun tuomiokirkon Domcafé

16:00

Viro-keskus Taiteiden yössä

17:00–18:00

Avoimet harjoitukset: Agatha Christien Hiirenloukku

17:15

Teater Barnens Estrad: Mamma Mu och Kråkan – KoZoo

17:30

”Mitä kuuluu Viiksikarva ja Emma?” -tanssiteos lapsille

17:30–18:50

Kokeile tanssia Taiteiden yönä – Tanssistudio Centron avoimet ovet aikuisille!

17:30 / 18:30 / 19:00

Estradpoesi på Konstens natt

18:00

Inari Salmivaara: Merkityksellisiä hetkiä ystävien kesken

Tapahtuma peruttu: Halki-, pinoon- ja poikkitaiteiden Yö

18:00

Tapahtuma peruttu: Halki-, pinoon- ja poikkitaiteiden Yö

18:00

Dynamon Taiteiden yö

18:00

KDC Dance Studio

18:30–19:30

Sambaa Turun Taiteiden yössä

18:30

”Mitä kuuluu Viiksikarva ja Emma?” -tanssiteos lapsille

19:00

Konstens natt på Åbo Svenska Teater

19:00

Taiteiden yö Åbo Svenska Teaterissa

19:00

Ballroom Turun Taiteiden yössä

19:00

Endymion kohtaa Cynthian – Endymion-runonäytelmän esittely

20:00–21:30

Kukkiva autiomaa – elävä taideteos

20:00–02:00

Kirjakahvilan ja Kinokoplan Taiteiden yö

20:00–23:30

Dynaamista Burleskia

20:00

Endymion kohtaa Cynthian – Endymion-runonäytelmän esittely

20:15

Konstens natt på Åbo Svenska Teater

20:15

Taiteiden yö Åbo Svenska Teaterissa

Ruoka&juoma / Mat&dryck / Food&drink

9:00–05:30

Wiklundin Taiteiden yö

10:00

Taiteiden yö Hansakorttelissa

15:00–00:00

Suuret Oluet – Pienet Panimot Turku

19:00–21:00

The Dinner Party / Vanha Suurtori

Muut / Övrigt / Other

9:00–05:30

Wiklundin Taiteiden yö

10:00–23:00

Taiteiden yö Brinkkalan galleriassa

10:00

Taiteiden yö Hansakorttelissa

11:00–21:00

Turkuseuran Taiteiden yö

11:00–22:00

Tuoriniemen neuleiden myyntipiste

14:00–20:00

Pakopelejä ja virtuaalitodellisuutta Cybernetillä

15:00–20:00

Taiteiden yö Hupiklupilla ja viralliset avajaiset

16:00

Viro-keskus Taiteiden yössä

16:00–20:00

PUF + AIDA Impact: Helmibaari-korupaja

17:00–20:00

Kellojen Yö

17:00–20:00

Seurakuntayhtymän ohjelmaa lapsiperheille

17:00

Åbo svenska församling på Konstens natt

17:00–18:30

Kieltolaki Suomessa -kiertokävely

17:00–20:00

Perheiden Taiteiden yö

17:00–20:00

Nonstop-rannekorupaja

17:00

ÅKG Palästra

17:00

Airisto Segelsällskap på Konstens natt

17:00

Chlorophilia

17:00

Joanna Slamas barnprogram till familjens minsta

18:00–21:00

Koulutusta ja harrastuksia tarjolla kaikille

18:00–23:00

Eläinten yö Taiteiden yönä

18:00

Fashion Teamin suuri muotinäytöstapahtuma

18:00–21:00

Käsinvärjättyjen kenkien näyttely, KenkäJorma x Herrainpukimo

18:00–21:00

Mikaelinseurakunta kävelykadulla

18:00–20:00

Ord och papper på Konstens natt

19:00–21:00

The Dinner Party / Vanha Suurtori

20:00

Fashion Teamin suuri muotinäytöstapahtuma

Konstens natt på svenska

16:00–21:00

Åbo Akademis Bibliotek på Konstens natt

17:00

ÅKG Palästra

17:00

Airisto Segelsällskap på Konstens natt

17:00

Chlorophilia

17:00

Joanna Slamas barnprogram till familjens minsta

17:15

Teater Barnens Estrad: Mamma Mu och Kråkan – KoZoo

17:30 / 18:30 / 19:00

Estradpoesi på Konstens natt

18:00

Shanty Singers

18:00

KDC Dance Studio

18:00–20:30

Donnerska institutets bibliotek

18:00

Proportiones absconditae

18:00–20:00

Ord och papper på Konstens natt

18:30

Magnus och Thomas Gräsbeck

18:30

Aurorakören

18:30

Tubatänjarna på Humanisticum

19:00

ÅK Ensemble

19:00

Duo Arkipelag

19:30

Tubatänjarna på Sibeliusmuseum

19:30

Janne Johnsons minneskonsert

20:00

The LAW på Konstens natt

20:00

The LAW Taiteiden yössä

20:00

Helena Slama och Marleene Erdmann

20:30

Barbora Xu

20:30

Look, no hands!

21:00

Niklas Winter & Severi Pyysalo duo

21:00

Blåslaget

21:30

Tears Apart – rock’n’soul med stark emotionell laddning

21:30

Tears Apart – vahvaa tulkintaa ja groovaavia melodioita

22:00

Bruce Almighty – plays Springsteen