Tapahtumat: kategoriat

Evenemang: kategorier

Events: categories

Taiteiden yön tapahtumat listattuina tapahtumakategorian mukaan.
Kaikki Taiteiden yön tapahtumat eivät ole ilmaisia, joten kannattaa tarkastaa hinta ja varaustilanne hyvissä ajoin etukäteen.
Tapahtumia päivitetään niiden saapumisjärjestyksessä.

Konstens natt-evenemangen grupperade enligt kategori.
Alla evenemang under Konstens natt är inte gratis, så det lönar sig att kontrollera eventuella biljettpriser och tillgängligheten av biljetter på förhand.
Evenemangen publiceras i anmälningsordning.

The events of the Night of the Arts by event category.
As not all events of the Night of the Arts are free of charge, please check ticket prices and availability well in advance.
Events are published in order of registration.

Kirjallisuus / Litteratur / Literature

14:00–22:00

Kirjan talon pop-up -kirjakauppa

15:00–22:00

Akateemisen Kirjakaupan Kirjojen Yö

15:00–22:00

Bokens natt på Akademen

15:30–22:00

Taiteiden yö Sammakon Kirjakaupassa

16:00–18:00

Poistokirjamarkkinat

16:30–22:00

Taiteiden yö Hansan Suomalaisessa Kirjakaupassa

16:30

Kansallisen Kirjakaupan Taiteiden yö

17:00–22:00

Taiteiden yö Pienessä Kirjapuodissa

17:00–20:30

Åboväder, bokdesign och poesi

Kuvataide / Bildkonst / Visual arts

8:30–16:30

Graffitimaalausta Veistämönaukiolla

Taidetta Taiteiden yössä – Galleria R. Lindewall

10:00–23:00

Taidetta Taiteiden yössä – Galleria R. Lindewall

11:00–21:00

KUI Designin Taiteiden yö!

12:00–22:00

Raision Metalligrafiikan paja

16:00–20:00

Galleria Joellan Taiteiden yö

16:30

Kansallisen Kirjakaupan Taiteiden yö

17:00–19:00

Seinägalleriassa taiteilija Aune Siviä

17:00–21:00

Turun Sunnuntaimaalarit

17:00–24:00

Graffititauluworkshop Veistämönaukiolla

18:00–22:00

Taiteiden yö Turun taidemuseossa

18:00–22:00

Taidenäyttely – Turku, My Tribute

18:00–23:00

Taiteiden yö WAMissa

18:00–20:00

Taidekeskus Into: erityistä taidetta Taiteiden yössä

19:00–24:00

Taiteiden yö Aboa Vetus & Ars Novassa

20:00–01:00

Taiteiden yön taidetta Kaarinassa

21:00–24:00

Turku Energian ympäristötaideteokset

21:00

Artfoto 2019 – valokuvia pääkirjaston sisäpihalla

Musiikki / Musik / Music

10:00–22:00

Urbaani levytori

12:00

Precious Records Taiteiden yössä

16:45

Ville Viking på Konstens natt

17:00–24:00

Taiteiden yö M Kitchenillä

17:00–18:00

Arne Alligator & Djungeltrumman

17:30–21:30

Taiteiden yö Wiklundilla

17:30

Itämeren suojelua jazzmusiikin keinoin

18:00–22:00

Taiteiden yö Turun taidemuseossa

18:00–02:00

Tårget/Hügge Taiteiden yö: Stage Addicts + DJ Pedro 2020

18:00

Trio Stare

18:00–18:45

Pingviiniorkesteri ja täti Monika

18:00–19:00

Tilhet, pajut ja muut -duo

18:00–21:00

Taiteiden yö Kauppahallissa

18:00

Duo Slama/Erdmann

18:30

Barbora Xu

18:30

Trubaduren Magnus Gräsbeck

18:30

Shanty Singers

18:30

Jori Huhtala Solo

18:30

Tubatämjarna / Tuubankesyttäjät

19:00–20:00

Blues Ones

19:00

ÅSMA på Konstens natt

19:00

Duo Slama/Erdmann

19:00

Leif Segerstam på Konstens natt på svenska

19:00

Acoustic breeze

19:30

Trio Stare

19:30

Rockskolan

19:30

Kadi Vija & Jori Huhtala Duo

19:30

Tubatämjarna / Tuubankesyttäjät

20:00

Mieskuoro Naskalit goes Nice and Dirty

20:00

Barbora Xu

20:00

Katyayani på Konstens natt

20:00

ÅSMA på Konstens natt

Janne Johnson och Jalle Ahlbeck

20:00

Janne Johnson och Jalle Ahlbeck

20:00

Tre trubadurer från Visans Vänner

20:30

Trubaduren Magnus Gräsbeck

21:00

”Bachista Nightwishiin” -yömusiikki

21:00–23:00

The Jammers JazzCafe

21:00–22:00

Esiintyminen peruutettu sairaustapauksen vuoksi: Antti & Lempeät laineet

21:00–24:00

Café Siriuksen Tähdet

21:00

Tubatämjarna / Tuubankesyttäjät

21:30

Blåslaget

22:00

Carte blanche: Pétur Sakari

22:00

Åbo Musikfestspel / Carte blanche: Pétur Sakari

22:00

Turku Music Festival / Carte blanche: Pétur Sakari

22:00

She’s Leaving Home – a Beatles Tribute

Näyttämötaide / Scenkonst / Dramatic arts

14:00–18:00

Linnateatteri jalkautuu katukuvaan!

Tapahtuma peruutettu sairaustapauksen vuoksi: Sankari Puluboin ensi-ilta

16:30–18:00

Tanssiteatteri ERI Taiteiden yössä

17:00–19:00

Taiteiden yö Aurinkobaletissa

17:00–20:00

Taiteiden yö Kaupunginteatterissa

18:00

Teatteri Jano esittää: Hygge-hetki

18:00–19:00

Teatteri Akseli: Avoimet harjoitukset

18:30

KDC på Konstens natt

19:00

Konstens natt på Åbo Svenska Teater

19:00

Taiteiden yö Åbo Svenska Teaterissa

19:00

Teater Josefina

TkuÖpenMic – Viileä paahto -runoklubi

19:00–22:00

TkuÖpenMic – Viileä paahto -runoklubi

19:30

Secret Comedy Club

20:00

Teatteri Jano esittää: Hygge-hetki

20:15

Konstens natt på Åbo Svenska Teater

20:15

Taiteiden yö Åbo Svenska Teaterissa

21:00

Marjan Raar – RAW

21:00

The pARTy by the River

Ruoka&juoma / Mat&dryck / Food&drink

16:30

Kansallisen Kirjakaupan Taiteiden yö

17:00–24:00

Taiteiden yö M Kitchenillä

17:00–22:00

Taiteiden yö Pienessä Kirjapuodissa

17:30–21:30

Taiteiden yö Wiklundilla

18:00–22:00

Taiteiden yö Turun taidemuseossa

18:00–02:00

Tårget/Hügge Taiteiden yö: Stage Addicts + DJ Pedro 2020

18:00–23:00

Taiteiden yö WAMissa

18:00–21:00

Taiteiden yö Kauppahallissa

18:00

Bubbel på Konstens natt på svenska

Muut / Övrigt / Other

9:00–22:00

Hansakorttelin Taiteiden yö

11:00–21:00

KUI Designin Taiteiden yö!

14:00–21:00

Augustin markkinat

14:00–21:00

Lyhyitä Pakopelejä ja vr-pelejä

15:00–20:00

Taiteiden yö Turun Oma Säästöpankin konttorilla

15:00–17:00

Konstens natt på svenska: Öppningsceremoni

16:00–22:00

Vanha Suurtori Taiteiden yössä

16:00–20:00

Galleria Joellan Taiteiden yö

16:00–22:00

Tee se itse -cocktail

16:30 & 17:30

Berättelser under trädet

17:00–21:00

Kellojen Yö

17:00–21:00

Kemiallista taidetta

17:00–21:00

Hiusterapiaa – Taiteiden yö Artessa

17:00–19:00

Taide, alkuaineet ja kemia kohtaavat

17:00–19:00

Konst, grundämnen och kemi möts

17:00–19:00

Art, the elements, and chemistry meet

17:00

Romanttinen Turku

17:00–20:00

Perheiden Taiteiden yö

17:00–20:00

Familjens Konstens natt

17:00–20:00

The Night of the Arts for Families

17:00–ca 20:30

Barnens kultur- och pysselhörna

17:00–18:00

Joogakerttulin puistojooga

17:00–20:00

Airisto segelsällskaps jollesimulator

17:00

Domkyrkoguidning på Konstens natt

17:00–20:30

Trolldryckskonst

17:00–20:00

Taiteiden yö Forum korttelissa

17:30–20:00

Helmikauppa Blingin nonstop-rannekorupaja

16:30 & 17:30

Berättelser under trädet

17:30

Stand-up-komikerna Arne och Victor

18:00–21:00

Äänien ilta Turun Taiteiden yössä

18:00–20:00

Opi ja virkisty! Lär och bli uppfriskad!

18:00

Fashion Teamin hyväntekeväisyys-muotishow

18:00–23:00

Eläinten yö Biologisella museolla

18:00

Tarinoita varjoisilta kujilta

18:00–19:30

Lasten taidepaja

18:00–23:00

Taiteiden yö WAMissa

18:00

Dancing on the water

18:30–19:30

Rokotusvastaisuuden historia Suomessa -luento ja rohdosnäytös

19:00–22:30

Yoga Nordicin Taiteiden yö

19:00–22:30

Night of the Arts at Yoga Nordic

19:00–23:00

Taiteiden yö aidolla hörylaivalla

19:30

Stand-up-komikerna Arne och Victor

20:00

Fashion Teamin hyväntekeväisyys-muotishow

20:30

Stand-up-komikerna Arne och Victor

21:00–24:00

Turku Energian ympäristötaideteokset

21:00

Artfoto 2019 – valokuvia pääkirjaston sisäpihalla

Konstens natt på svenska

15:00–17:00

Konstens natt på svenska: Öppningsceremoni

16:30 & 17:30

Berättelser under trädet

16:45

Ville Viking på Konstens natt

17:00–ca 20:30

Barnens kultur- och pysselhörna

17:00–20:00

Airisto segelsällskaps jollesimulator

17:00

Domkyrkoguidning på Konstens natt

17:00–20:30

Trolldryckskonst

17:00–20:30

Åboväder, bokdesign och poesi

17:00–18:00

Arne Alligator & Djungeltrumman

16:30 & 17:30

Berättelser under trädet

17:30

Stand-up-komikerna Arne och Victor

18:00

Trio Stare

18:00

Duo Slama/Erdmann

18:00

Bubbel på Konstens natt på svenska

18:30

Barbora Xu

18:30

Trubaduren Magnus Gräsbeck

18:30

Shanty Singers

18:30

KDC på Konstens natt

18:30

Tubatämjarna / Tuubankesyttäjät

19:00

Konstens natt på Åbo Svenska Teater

19:00

Taiteiden yö Åbo Svenska Teaterissa

19:00

Teater Josefina

19:00

ÅSMA på Konstens natt

19:00

Duo Slama/Erdmann

19:00

Leif Segerstam på Konstens natt på svenska

19:30

Trio Stare

19:30

Rockskolan

19:30

Tubatämjarna / Tuubankesyttäjät

19:30

Stand-up-komikerna Arne och Victor

20:00

Barbora Xu

20:00

Katyayani på Konstens natt

20:00

ÅSMA på Konstens natt

Janne Johnson och Jalle Ahlbeck

20:00

Janne Johnson och Jalle Ahlbeck

20:00

Tre trubadurer från Visans Vänner

20:15

Konstens natt på Åbo Svenska Teater

20:15

Taiteiden yö Åbo Svenska Teaterissa

20:30

Trubaduren Magnus Gräsbeck

20:30

Stand-up-komikerna Arne och Victor

21:00

Marjan Raar – RAW

21:00

Tubatämjarna / Tuubankesyttäjät

21:30

Blåslaget

22:00

She’s Leaving Home – a Beatles Tribute