Skip to main content

Tapahtumat: aikajärjestyksessä

Evenemang: kronologi

Events: chronology

Tällä sivulla ovat listattuina Taiteiden yön tapahtumat järjestäjän ja/tai tapahtuman nimen perusteella alkamisajan mukaan. Siirry tapahtuman tarkempiin tietoihin klikkaamalla rivin lopussa olevaa kolmen nuolen symbolia ⇒⇒⇒.

Kaikki Taiteiden yön tapahtumat eivät ole ilmaisia, joten kannattaa tarkastaa hinta ja varaustilanne hyvissä ajoin etukäteen.

Tapahtumia päivitetään niiden saapumisjärjestyksessä.

Sidan visar Konstens natts evenemang i kronologisk ordning enligt programarrangör och/eller evenemangets namn. För att se närmare detaljer om ett evenemang, klicka på symbolen med tre pilar ⇒⇒⇒ i slutet av raden.

Alla evenemang under Konstens natt är inte gratis, så det lönar sig att kontrollera eventuella biljettpriser och tillgängligheten av biljetter på förhand.

Evenemangen publiceras i anmälningsordning.

This page lists the events of the Night of the Arts in chronological order. For each event, its organiser and/or its name is shown in the listing. For further details, click on the symbol with three arrows at the end of the line ⇒⇒⇒.

As not all events of the Night of the Arts are free of charge, please check ticket prices and availability well in advance.

Events are published in order of registration.

9:00

Wiklundin Taiteiden yö ⇒⇒⇒

10:00

Taiteiden yö Brinkkalan galleriassa ⇒⇒⇒

Turun Taiteiden yön Urbaani Levytori ⇒⇒⇒

Taiteiden yö Hansakorttelissa ⇒⇒⇒

11:00

Turkuseuran Taiteiden yö ⇒⇒⇒

Tuoriniemen neuleiden myyntipiste ⇒⇒⇒

12:00

Taidegrafiikan tuuletus ⇒⇒⇒

Titanik-galleria ⇒⇒⇒

14:00

Pakopelejä ja virtuaalitodellisuutta Cybernetillä ⇒⇒⇒

15:00

Suomalaisen Kirjakaupan Taiteiden yö ⇒⇒⇒

Taiteiden yö Hupiklupilla ja viralliset avajaiset ⇒⇒⇒

Suuret Oluet – Pienet Panimot Turku ⇒⇒⇒

Turun tuomiokirkon Domcafé ⇒⇒⇒

15:30

16:00

Kadonnut Turku -myyntipiste ⇒⇒

Grafiikan yö Joellassa ⇒⇒

Poistokirja- ja poistolevymarkkinat ⇒⇒

Åbo Akademis Bibliotek på Konstens natt

Viro-keskus Taiteiden yössä 

Galleria R. Lindewall

16:30

17:00

Taiteiden yö Kansallisen Kirjakaupan talossa ⇒⇒

Kellojen Yö ⇒⇒⇒

Taiteiden yö Taidekappelissa ⇒⇒⇒

Seurakuntayhtymän ohjelmaa lapsiperheille ⇒⇒⇒

Åbo svenska församling på Konstens natt ⇒⇒⇒

Kieltolaki Suomessa -kiertokävely ⇒⇒⇒

Valokuvanäyttely SININEN ⇒⇒⇒

Perheiden Taiteiden yö ⇒⇒⇒

Nonstop-rannekorupaja ⇒⇒⇒

Turun taidemuseo ⇒⇒⇒

Avoimet harjoitukset: Agatha Christien Hiirenloukku ⇒⇒⇒

Kirjojen yö Sammakon Kirjakaupassa ⇒⇒⇒

Kirjojen Yö Akateemisessa Kirjakaupassa ⇒⇒⇒

Bokens natt i Akademiska Bokhandeln ⇒⇒⇒

ÅKG Palästra ⇒⇒⇒

Airisto Segelsällskap på Konstens natt ⇒⇒⇒

Chlorophilia ⇒⇒⇒

Joanna Slamas barnprogram till familjens minsta ⇒⇒⇒

17:15

Teater Barnens Estrad: Mamma Mu och Kråkan – KoZoo ⇒⇒⇒

17:30

”Mitä kuuluu Viiksikarva ja Emma?” -tanssiteos lapsille ⇒⇒⇒

Kokeile tanssia Taiteiden yönä – Tanssistudio Centron avoimet ovet aikuisille ⇒⇒⇒

Estradpoesi på Konstens natt ⇒⇒⇒

18:00

Koulutusta ja harrastuksia tarjolla kaikille ⇒⇒⇒

Eläinten yö Taiteiden yönä ⇒⇒⇒

Fashion Teamin suuri muotinäytöstapahtuma ⇒⇒⇒

Pienkustantajien kirjamyyjäiset ⇒⇒⇒

Taiteiden yö Aboa Vetus Ars Novassa ⇒⇒⇒

Taiteiden yö WAMissa ⇒⇒⇒

Turun Sunnuntaimaalarit Taiteiden yössä ⇒⇒⇒

Inari Salmivaara: Merkityksellisiä hetkiä ystävien kesken ⇒⇒⇒

Käsinvärjättyjen kenkien näyttely, KenkäJorma x Herrainpukimo ⇒⇒⇒

Halki-, pinoon- ja poikkitaiteiden Yö ⇒⇒⇒

Dynamon Taiteiden yö ⇒⇒⇒

Shanty Singers ⇒⇒⇒

KDC Dance Studio ⇒⇒⇒

Donnerska institutets bibliotek ⇒⇒

Mikaelinseurakunta kävelykadulla ⇒⇒

Proportiones absconditae ⇒⇒

Ord och papper på Konstens natt ⇒⇒

18:30

Sambaa Turun Taiteiden yössä ⇒⇒⇒

”Mitä kuuluu Viiksikarva ja Emma?” -tanssiteos lapsille ⇒⇒⇒

Magnus och Thomas Gräsbeck ⇒⇒⇒

Aurorakören ⇒⇒⇒

Tubatänjarna på Humanisticum ⇒⇒⇒

Estradpoesi på Konstens natt ⇒⇒⇒

19:00

Konstens natt på Åbo Svenska Teater ⇒⇒⇒

Taiteiden yö Åbo Svenska Teaterissa ⇒⇒⇒

Ballroom Turun Taiteiden yössä – Aninkaisten Sävel ja Tanssiteatteri ERI ⇒⇒⇒

Urkumaraton ⇒⇒⇒

The Dinner Party / Vanha Suurtori ⇒⇒⇒

Elämänmakuista musiikkia ⇒⇒⇒

Gunu Kirjastolla ⇒⇒⇒

Taiteen talon Taiteiden yö ⇒⇒⇒

Konstens natt på Konstens hus ⇒⇒⇒

Endymion kohtaa Cynthian – Endymion-runonäytelmän esittely ⇒⇒⇒

ÅK Ensemble ⇒⇒⇒

Duo Arkipelag ⇒⇒⇒

Estradpoesi på Konstens natt ⇒⇒⇒

19:30

Tubatänjarna på Sibeliusmuseum ⇒⇒⇒

Janne Johnsons minneskonsert ⇒⇒⇒

20:00

Järvisen Korjaamo ⇒⇒⇒

Kukkiva autiomaa – elävä taideteos ⇒⇒⇒

Fashion Teamin suuri muotinäytöstapahtuma ⇒⇒⇒

Kirjakahvilan ja Kinokoplan Taiteiden yö ⇒⇒⇒

Dynaamista Burleskia ⇒⇒⇒

Endymion kohtaa Cynthian – Endymion-runonäytelmän esittely ⇒⇒⇒

The LAW på Konstens natt ⇒⇒⇒

The LAW Taiteiden yössä ⇒⇒⇒

Helena Slama och Marleene Erdmann ⇒⇒⇒

20:15

Konstens natt på Åbo Svenska Teater ⇒⇒

Taiteiden yö Åbo Svenska Teaterissa ⇒⇒⇒

20:30

Barbora Xu ⇒⇒⇒

Look, no hands! ⇒⇒⇒

21:00

Niklas Winter & Severi Pyysalo duo ⇒⇒⇒

Blåslaget ⇒⇒⇒

21:30

Tears Apart – rock’n’soul med stark emotionell laddning ⇒⇒⇒

Tears Apart – vahvaa tulkintaa ja groovaavia melodioita ⇒⇒⇒

22:00

Bruce Almighty – plays Springsteen ⇒⇒⇒

22:30